fbpx

Zobrazuji všech 5 výsledků

Show

Tenis

Tenis je oblíbený sport, který se hraje mezi dvěma nebo čtyřmi hráči na speciálně navrženém kurtu. Cílem hry je přehodit míč přes síť na stranu soupeře a získat body.

Hráči používají raketu, aby odpálili míč přes síť a snažili se, aby soupeř nedokázal míč vrátit zpět na jejich stranu. Hra se odehrává na dvou stranách kurtu, které jsou odděleny síťovým systémem.

Tenisový kurt je obdélníkového tvaru a je rozdělen na dvě poloviny. Na obou koncích je umístěna brána, která je cílem hráčů. Hráči se střídají v odpalování míče přes síť a snaží se umístit ho na soupeřovu stranu tak, aby se nedokázal vrátit.

Body se udělují, když hráč umístí míč na straně soupeře mimo dosah nebo když soupeř udělá chybu, například když míč nedokáže vrátit přes síť nebo ho pošle mimo hranice kurtu.

Tenis je sport, který vyžaduje rychlost, sílu, vytrvalost a dobrou techniku. Hráči musí být schopni dobře odpalovat míč, přesně mířit a také dobře reagovat na pohyb soupeře.

Tenis se hraje na profesionální úrovni ve formě turnajů Grand Slam, jako je Australian Open, French Open, Wimbledon a US Open. Je také oblíbený jako rekreační sport, který lidé hrají pro zábavu a tělesnou aktivitu.

Celkově řečeno, tenis je dynamický a dovednostní sport, který poskytuje zábavu, soutěžení a příležitost k rozvoji fyzických dovedností. Je oblíbený mezi hráči různého věku a úrovně dovedností.

Back to Top

Search For Products